hotlink

 

مفهوم کلمه تخصصی هات لینک ( hotlinking )  به عبارت ساده هات لینکینگ به عملیات نمایش تصاویری در سایت A گفته میشود که در اصل این تصاویر متعلق به سایت B است. در این مثال به سایت A سایت لیچر یا leeching site میگویند که باعث افزایش بی مورد پهنای باند مصرفی سایت B خواهد شد.

 

برطرف کردن مشکل هات لینک ینگ استفاده از htaccess:

اگر میخواهید از استفاده بی اجازه از تصاویر و عکس های سایت خود در سایت های دیگر جلوگیری کنید، میتوانید از کدهای آماده زیر استفاده نمایید. تنها نیاز است تا کدهای زیر را به فایل htaccess سیستم مدیریت محتوا خود  مانند  وردپرس، جوملا، وردپرس و … در public_html  اضافه کنید.

ابتدا وارد هاستتان شوید بر روی public_html کلیک نمایید. پس از آن میتوانید فایل .htaccess را edit و کدهای زیر را اضافه کنید


2

 

 

3

 

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?mihan-host.ir [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?your-other-domain.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ http://my-site.com/images/preventhotlink.png [NC,R,L]

 

* در خط سوم ، آدرس دامنه خود را به جای mihan-host.ir بدون www در ابتدای آن وارد کنید
* در خط چهارم ، در صورتی که دامنه دیگری نیز به صورت پارک شده و یا پوینتر بر روی سرویس وجود دارد می توانید جهت اجازه دسترسی، نام آن دامنه را به جای عبارت your-other-domain.com اضافه کنید.
* در خط پنجم، تمامی تصاویر کپی شده در سایت های دیگر با تصویر مشخص شده در این خط جایگزین میشوند.و شما می توانید آدرس دقیق تصویر دلخواه خود را در این جایگزین کنید.