opencart

 

 

اپن کارت (OpenCart) یک سیستم فروشگاه ساز حرفه ای و متن باز است که  کاربردی و و با ظاهری بسیار جذاب و کاربرپسند است که باعث شده است فروشنده بتواند یک فروشگاه اینترنتی کامل و منحصر به فرد را ایجاد نمایید و از آن برای کسب کار خود در اینترنت استفاده کند.

این اسکریپت فروشگاه ساز یکی از پرطرفدار ترین سیستم های مورد استفاده در فروشگاه های آنلاین ایران و دنیا است که به دیلیل داشتن ویژگی های خاص همچون داشتن سئوی بسیار قدرتمند، دارا بودن ماژول ها و الگو های مختلف و کاربردی ، پشتیبانی از انواع درگاه های پرداخت و چند زبانه بودن و هزاران  قابلیت دیگر  به این محبوبیت  رسیده است. از طرفی با توجه به توسعه این سیستم در ایران قابلیت اتصال به کلیه درگاه های پرداخت ایرانی نیز فرآهم شده است.

برای نصب اپن کارت ابتدا یک هاست و دامنه نیاز میباشد که میتوانید ان را از لینک زیر سفارس دهید ( حد اقل ۲۰۰mb فضا نیاز است)

سفارش هاست

پس از تهیه هاست وارد کنترل پنل هاستتان شویید و file manager را انتخاب کنید .سپس وارد پوشه public_html شوید فایل نصبی را upload کنید ( این فایل در انجمن تخصصی اپن کارت فارسی موجود است و میتوانید به راحتی اخرین نسخه ان را دانلود کنید)

فایل را extract کنید.

آدرس سایتتان  را در نوار آدرس مرورگر وارد نمایید. پس از بالا آمدن سایت صفحه‌ی نصب اپن کارت نمایش داده میشود.

طبق تصویر زیر عمل نمایید:

opencart1

اپن کارت

اپن کارت2

در مرحله فوق :

ادرس هاست دیتابیس  localhost باشد سایر موراد نیز توسط اموزش زیر یک دیتابیس ایجاد کنید:

اموزش ایجاد دیتابیس

و اطلاعات را وارد نمایید .(پیشوند جدول نیز خالی باشد)

در پایین صفحه اطلاعات ورو به مدیریت درخواست میشود . ان را به دلخواه انتخاب کنید و بر روی ادامه کلیک کنید

نصب تمام شده است . وارد هاستتان شوید و پوشه install را حذف نمایید

اگر سوالی در نصب اپن کارت در هاست شرکت ما وجود دارد میتوانید از بخش پشتیبانی سوال خود را ارسال نمایید