Hacker

 

در چند سال اخیر تعداد فروشگاه های اینترنتی رشد بسیار زیادی داشته است، و با توجه به این موضوع متاسفانه تعدادی از سایت ها از کاربران خود سوء استفاده می کنند و به راحتی اطلاعات کارت بانکی آنها را سرقت می کنند و متاسفانه تعداد این سایت ها هر روز زیاد تر می شود.

خوشبختانه با تلاش های پلیس فتا این سایت ها شناسایی و فیلتر می شوند اما بهتر است قبل از  خرید اطلاعات کافی داشته باشید.

سعی کنید قبل از هر پرداختی موارد لینک زیر را حتما مطالعه کنید. امنیت در اینترنت بسیار مهم میباشد.

امنیت در اینترنت

اطلاعات لازم برای انجام یک خرید اینترنتی امن :

* از Vpn و انواع proxy  استفاده نکنید!

توجه داشته باشید اطلاعاتی کارت بانکی شما اول به سرور  proxy و  vpn  شما وصل می شود و سپس به بانک ! در صورتی که سرور vpn و proxy شما اطلاعات ذخیره کند چه مشکلی برای کارت بانکی شما ایجاد می شود؟

 

*  زمانی که به درگاه شتاب بانک وصل می شوید حتما آدرس بانک را چک نمایید. در آدرس باید به ۲ مورد توجه کنید. ۱٫https و ۲٫سایت بانک

* اعتبار های لازم سایت فروشنده مانند تاریخ ثبت دامنه فروشنده ، رتبه الکسا و …. را چک کنید

هر ۲ مورد بسیار مهم میباشد. در پرداخت های بانکی شما در سایت فروشنده سفارش را ارسال می کنید و سپس برای پرداخت به سایت بانک وصل می شوید و سپس پس از تایید پرداخت به سایت فروشنده وصل می شوید و سفارش شما تایید می شود.

اما متاسفانه تعدادی از سایت ها با شبیه سازی سایت های بانک می توانند اطلاعات کارت شما را سرقت کنند. شما به صفحه ای وصل می شوید که بانک نیست و سپس اطلاعات کارت بانکی خود را وارد می کنید و در پایان اطلاعات کارت شما به صاحب سایت ارسال می شود و می توانند حساب شما را خالی کند.

* رمز خود را هر ماه تغییر دهید.

* از یک مرورگر جدید استفاده نمایید.

*  از یک ویندوز اصلی و یک آنتی ویروس اصلی استفاده نمایید.